Zasoby lokalowe oraz baza techniczno – dydaktyczna Art School

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Art School, działająca już od siedmiu lat, jest szkołą bez barier. Od roku działamy w nowej odsłonie, nowym wymiarze i nowej lokalizacji.
Niepubliczna Szkoła Podstawowa Art School to nowoczesna placówka oświatowa spełniająca najnowsze unijne standardy bezpieczeństwa, sanitarne oraz p/ poż..

Sale i sprzęt

Zapraszamy do nowoczesnego budynku przy ul. Dolnej 16 w Olsztynie, z przestronnymi salami dydaktycznymi o wysokim standardzie, wyposażonymi zgodnie z wymogami MEN,

• w sprzęty, meble i pomoce dydaktyczne oraz urządzenia interaktywne pozwalające na nowatorskie oddziaływanie na ucznia;
  • z pracowniami do zajęć praktyczno-technicznych, miejscem relaksu i odpoczynku, biblioteką, pokojem wyciszeń,
  • gabinetami terapeutycznymi (logopedy, psychologa, pedagoga, terapii SI, komory hiperbarycznej, ortoptyka / pleoptyka, terapii ręki, treningu umiejętności społecznych),
  • salą gimnastyczną z szatniami i toaletami, świetlicą, ogrodzonym terenem rekreacyjno-sportowym, pracownią komputerową.

Kuchnia

Placówka posiada na miejscu kuchnię i jadalnię wyposażoną w sprzęt gastronomiczny, umożliwiający bezpieczne przygotowanie wartościowych i zdrowych posiłków. Personel kuchenny dba o różnorodność dań. Dietetyk zapewnia odpowiednio dobraną kalorycznie dietę. Naszym uczniom zapewniamy całodzienny posiłek (śniadanie, dwudaniowy obiad, między posiłkami – przetwory mleczne, warzywa, owoce). Jeśli uczeń jest alergikiem – nie ma problemu, w kuchni są przygotowywane dania specjalnie dla Niego.

Jedno miejsce - wiele możliwości!

Ruch

Szkoła dysponuje salą do zajęć ruchowych, rytmicznych, teatralnych, muzycznych i tanecznych, posiada ogrodzony plac służący uczniom do korzystania ze świeżego powietrza, gier zespołowych, czy innych form odpoczynku.

Dydaktyka

Sale dydaktyczne umożliwiają wszechstronny rozwój dziecka w wieku szkolnym oraz prowadzenie zajęć dydaktycznych, wyposażone są w liczne pomoce dydaktyczne: komputery, rzutniki multimedialne, tablice interaktywne, gry i programy multimedialne, gry planszowe, plansze dydaktyczne do różnych przedmiotów, słowniki, tablice białe - bezpyłowe, aparaty czy kamery cyfrowe, sprzęt i urządzenia wzbogacające proces dydaktyczny i wpływające na rozwój ucznia.

Rozwój

Uczniowie, wykorzystują podczas nauki tablice multimedialne, rzutniki, tablety, laptopy, ozoboty, maty do kodowania i programowania oraz inne roboty.

Szkoła posiada sprzęt audiowizualny i muzyczny: fortepian, instrumenty perkusyjne oraz klawiszowe.

Szkoła jest ogrodzona, przystosowana dla osób z niepełnosprawnością: winda, podjazd, toalety.