Projekt Edukacyjny - Kokosza, grosz do grosza!

kokosz

Zapraszamy ARTSCHOOLOWYCH UCZNIÓW do udziału w „Projekcie edukacyjnym dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych z zakresu edukacji finansowej”.
Celem Projektu jest edukacja finansowa dzieci i młodzieży szkolnej w zakresie idei, sposobów i nawyków oszczędzania, na etapie szkoły podstawowej klas I-VIII i szkół średnich. Poprzez uczestnictwo w projekcie uczniowie szkoły podstawowej i średniej, mają szansę poznawać funkcje i wartość pieniądza, sposoby oszczędzania i pomnażania oszczędności oraz pozytywne postawy związane z zarządzaniem finansami. Projekt ma za zadanie promować i uczyć młodzież szkolną umiejętności bycia gospodarnym, oszczędnym i przedsiębiorczym oraz nauczać zdolności krytycznej oceny pierwszych doświadczeń finansowych, związanych z zarządzaniem pieniędzmi w konkretnych sytuacjach życia codziennego.